لاستیک خودرو مان را کی باید عوض کنیم و چگونه می توانیم میزان عمر لاستیک را تشخیص دهیم؟

لاستیک خودرو مان را کی باید عوض کنیم و چگونه می توانیم میزان عمر لاستیک را تشخیص دهیم؟

لاستیک خودرو یکی از اجزای مهم آن به شمار می رود که در طول زمان دچار فرسایش و در نهایت تخریب می گردد که در این حالت نیاز به تعویض دارد. جا به جایی لاستیک های خودرو از روش های افزایش طول عمر لاستیک ها و به تعویق انداختن زمان تعویض آنها می باشد که ایمنی شما را نیز تامین خواهد نمود. معمولا شرکت سازنده، زمان تعویض لاستیک های خودرو را تعیین می کند. این مدت زمان در حدود ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ کیلومتر پیش بینی شده است.

تعویض لاستیک خودرو با یکدیگر

جا به جایی لاستیک خودرو یکی از راهکار هایی است که می توان از این طریق طول عمر لاستیک ها را افزایش دهید. دو لاستیکی که در جلوی خودرو قرار می گیرند، نسبت به دو لاستیک عقبی زودتر دچار فرسایش می شوند و دلیل آن هم این است که لاستیک های جلویی هنگام دور زدن یا عبور از پیچ فشار بیشتری را تحمل می کنند، در نتیجه در مدت زمان کوتاه تری فرسوده خواهند شد.برای این منظور در صورتی که رینگ لاستیک های جلویی و عقبی متفاوت نباشد، می توانید لاستیک های جلویی و عقبی را با یکدیگر تعویض کنید و به این ترتیب مدت زمان بیشتری از لاستیک های خودرو استفاده خواهید نمود.

چگونه می توان عمر لاستیک خودرو را تشخیص داد؟

شناسایی فرسودگی لاستیک ها موضوع مهمی است که لازم است حتماً به آن توجه کنید زیرا ممکن است ایمنی شما و سرنشینان را به خطر اندازد. برخی از راهکار های تشخیص عمر لاستیک خودرو به این شرح است :

  • معمولاً تاریخی به عنوان مدت زمان مفید عمر لاستیک خودرو توسط شرکت سازنده بر روی آن درج شده است.
  • بررسی عاج لاستیک خودرو می تواند شما را از زمان فرا رسیدن زمان تعویض آنها آگاه سازد.
  • وجود برآمدگی ها بر روی سطح صاف لاستیک خودرو، نشان دهنده ی تضعیف لاستیک در آن قسمت است.
  • وجود شیار یا شکاف بر روی کناره های لاستیک
  • لرزش فرمان هنگام رانندگی (لرزش فرمان به غیر از فرسودگی لاستیک ها می تواند علت دیگری مانند عدم بالانس بودن لاستیک ها داشته باشد.)

بررسی میزان فرسودگی لاستیک خودرو در زمان خرید خودرو دست دوم اهمیت ویژه ای دارد، شما می توانید با کمک از متخصصان و کارشناسی خودرو دست دوم پی به این موضوع ببرید چرا که در این حالت با توجه به قیمت لاستیک ها می توان قیمت خودرو خریداری شده را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

بهمن ۲۷, ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *