برای جلوگیری از سرقت خودرو رانندگان باید به چه نکاتی توجه کنند؟

برای جلوگیری از سرقت خودرو رانندگان باید به چه نکاتی توجه کنند؟

جلوگیری از سرقت خودرو یکی از موضوعات بسیار مهم در بحث امنیت خودرو می باشد زیرا امروزه به علت وضعیت بد اقتصادی و افزایش قیمت خودرو و تجهیزات جانبی آن، انگیزه سارقان خودرو  افزایش یافته است. در این مقاله به معرفی راهکار هایی می پردازیم تا توسط آنها بتوانید ریسک سرقت خودرو خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

برای جلوگیری از سرقت خودرو چه کار کنیم؟

برای جلوگیری از سرقت خودروی خود روش های پیشگیری زیر را رعایت نمایید:

  • از پارک خودرو در مناطق ناامن مانند محیط های خلوت، تاریک، کم رفت و آمد و … جداً خودداری نمایید. در عوض پارک خودرو در محیط هایی روشن، شلوغ که مجهز به دوربین مدار بسته نیز هستند بهترین مکان برای پارک خودرو است.
  • زمانی که از اتومبیل خود پیاده  می شوید برای جلوگیری از سرقت خودرو ، وسایل شخصی و یا قیمتی مانند گوشی موبایل، جواهرات، ساعت،کیف پول و .. را بردارید و هرگز آن ها را در معرض دید قرار ندهید، همچنین هرگز وسایل خود را در پیاده رو در صندوق نگذارید.
  • هنگام خرید و فروش خودرو های دست دوم نکات ایمنی را رعایت نمایید، پس از خریداری خودرو جهت حفظ اطمینان قفل درب ها و تجهیزات ایمنی را تعویض نمایید. و هنگام فروش نیز سوئیچ خودرو خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.
  • در صورت نقص خودرو و نیاز به نشستن پشت فرمان، این کار را به افراد غیر قابل اعتماد نسپارید.
  • هنگام تصادفات کوچک سوییچ را بر روی خودرو رها نکنید، احتمال ساختگی بودن تصادف وجود دارد.
  • نصب تجهیزات جانبی و با ارزش مانند مانیتور پس صندلی ها، انگیزه دزدی را افزایش خواهد داد.
  • به هنگام توقف های کوتاه مدت یا پشت چراغ درب های اتومبیل را قفل و شیشه ها را بالا بدهید.
  • لازم است خودروی خود را به ادوات ایمنی مانند دزدگیر، قفل فرمان، قفل سوئیچی، قفل پدال و … مجهز نمایید.
  • از سوار نمودن مسافران مشکوک خودداری کنید.

توصیه پلیس برای جلوگیری از سرقت خودرو

سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی توصیه هایی جهت پیشگیری از سرقت خودرو در شهر بیان نمود:

سردار در این مصاحبه رادیویی تاکید کرد، صاحبان خودرو می بایست حدالامکان ماشین خود را در پارکینگ نگهداری نمایند و اگر به هر دلیلی امکان این امر وجود ندارد و قصد دارند خودرو را در حاشیه خیابان پارک نمایند از تجهیزات ایمنی که سرقت خودرو را سخت تر کرده و به تاخیر می اندازد استفاده نمایند. همچنین توصیه می شود، خودرو را در مراکزی با دید دوربین، دزدگیر و قفل پدال و فرمان پارک نمایند و از بسته بودن درب خودرو اطمینان حاصل کنند تا از وقوع سرقت پیشگیری شود.

همچنین سردار لطفی ادامه داد: پلیس در حال رایزنی با خودروسازان برای نصب جی پی اس بر روی خودروها است که در صورت تحقق نتیجه مثبت آن در حوزه سرقت خودرو و یا کشف خودروهای سرقت شده قابل مشاهده می باشد.

اسفند ۱۴, ۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *